kanada eğitim
kanada'da eğitim vizesi

2019 yılında yurt dışı üniversite eğitiminde trend yine Kanada. Kanada yaşam kalitesi ve refah seviyesi olarak dünya çapında en üst sıralarda yer alıyor ve milyonlarca göçmene ev sahipliği yapıyor. Her sene olduğu gibi Kanada, bu sene de eğitimde en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Kanada üniversite sonrasında sunduğu iş fırsatlarıyla da öğrencilerin de öğrenci ailelerinin de gözdesi konumunda yer alıyor.

Dünya iletişim çağının tadını çıkarırken yalnızca belli bir kitlenin sahip olduğu imkanlar günümüzde daha uygun fırsatlarla artık daha çok insana ulaşabiliyor. Aileler gerek yurt içinde gerek yurt dışında üniversite çocuklarını üniversiteye gönderebilmek için yine tüm imkanlarını seferber ediyor.

Toronto ve İstanbul arasında eğitim danışmanlığı yapan Fatih Kuran’a göre Kanada başta olmak üzere İngilizcenin konuşulduğu ülkeler hem ailelerin hem de çocukların gözdesi oluyor. Yurt dışında üniversite eğitimi konusunda yapılan çalışmalar gösteriyor ki yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyenler yalnızca eğitim programlarına bakmıyor. Ülkenin yaşam şartları, kültürü gibi dinamiklerde yurt dışı üniversite eğitimi konusunda belirleyici oluyor.

Dünya Eğitim Standartı İstatistiklerinde İlk Sıralarda Yer Alıyor

Kanada dünyanın en önemli üniversiteleri bulunuyor, mezuniyet sonrası iş imkanı sağlama konusunda da üniversiteler hassasiyet gösteriyor. Kanada’nın en iyi eğitim kurumları arasında Brock University, Carleton University, Waterloo University yer alıyor. Dünya eğitim standardı istatistiklerinde ilk sıralarda yer alan Kanada, yabancı öğrencilere sunduğu imkanlarla Türkiye için de trend ülke olarak başı çekiyor.

Kaynak: haberler.com