green-card
green card

DV 2020 Resmi siteden öğrenebilecek 2019 Green Card Türkiye sonuçları 7 Mayıs 2019’da açıklandı. Başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, çekilişte adlarının olup plmadığını merak eden başvuranlar, sonuçları ABD Göçmenlik Bürosu resmi sitesinden öğrenebilecek.

Diversity Visa Programı 2020 kapsamında 2019 yılında alınan göçmenlik başvuruları, ABD’de oturum iznine hak kazanmak isteyen vatandaşlar başvuruyor. Sonuçların açıklanmasının ardından Yeşil Kart’a hak kazananları yeni bir hayat heyecanı sardı. Program kapsamında başvurusu kabul edilen kişi eşine ve 21 yaşın altındaki çocuklarına yaşama, yerleşim ve çalışma izni olan sürekli oturum izni veriyor.

Dıversıty Vısa Program (Green Card) Nedir?

Diversity Visa Program ile 1990 yılından bu yana her yıl Amerika’ya göçmen kabul ediliyor. ABD vatandaşı olma olanağı sağlayan program kapsamında açılan başvurulara tüm dünyadan yoğun ilgi gösteriliyor.

Green Card almaya hak kazananlar Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ömür çalışma,yerleşme ve yaşama hakkını elde ediyor.  Green Card sahipleri Amerika’da iş kurma, devlet memuru olma gibi haklara sahip olabiliyor, Amerika oturum izni almaya hak kazandıktan 5 yıl sonra da ABD tam vatandaşlığına geçebiliyor.

Green Card Başvuru Sorgulama  Nasıl Yapılıyor?

Green Card sonuçları www.dvlottery.state.gov adlı internet resmi adresinden confirmation numarası ile öğrenilebilecek. www.dvlottery.state.gov ABD göçmenlik resmi sitesidir. Green Card başvuru sonuçlarını yalnızca bu adresten öğrenilebilecek.

Başvuru sonuçlarını açılan sayfda yer alan form içerisinde 2019 ile başlayan Confirmation numarası, soyadı, doğum yılı ve doğrulama kodu ile öğrenebilirsiniz.

En üstteki kutuya 16 haneli confirmation numarası, bir sonraki kutuya sadece soyadınızı yazıyorsunuz. Bunları büyük harfler ile Türkçe karakterler kullanmadan yazmanız gerekiyor.

Kaynak: Ekonomi Haber