Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan ve 31 Ocak – 3 Şubat tarihlerinde gerçekleşen EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı toplamda 94 ülkeden 5.620 katılımcı ve 57.470 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza attı. Bu sene katılımcı bazında %25 büyüme kaydeden EMITT, 2019 yılında turizm sektörünün de yükselişte olacağının sinyallerini verdi.

Bu yıl rekor düzeyde yabancı ziyaretçinin ağırlandığı EMITT, katılımcıları için büyük değer yaratan, önemli iş birliklerine zemin hazırlayan bir turizm fuarı olarak büyük ilgi gördü. Fuar kapsamında her yıl Travel Shop Turkey iş birliği ile gerçekleşen “davetli tur operatörü” programına bu yıl Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika dahil 100’den fazla ülkeden 811 davetli tur operatörü katıldı.

Bulgaristan Turizm Bakanlığı, yıllık olarak İstanbul’da düzenlenen 23. EMITT Fuarında başarılı uzun vadeli ortaklık ödülüne layık görüldü. Turizm Bakanı Nikolina Angelkova, “Devletin, yerel idarelerin ve turizm sektörünün ortak çabalarıyla Bulgarista Mn’ın 4 mevsim turizm destinasyonu konumunu güçlendirdiğimize olan inancım tamdır” dedi.

Kaynak: Monitör