Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği Pakistan E-Vize Sisteminin Pakistan Büyükelçiliği tarafından açılış töreni düzenledi. Pakistan Büyükelçiliği’nde düzenlenen etkinliğe Türk iş insanları, misafirler, tur operatörleri ve Ankara’daki Pakistan topluluğu katıldı.

Türkiye Pakistan’ın vatandaşlarına e-vize olanağını tanıyacağı ilk beş ülke arasında seçildi. Büyükelçilikte konukları karşılayan Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi Pakistan hükümetinin bu anahtar girişiminin Pakistan’a daha fazla turist çekmenin yanı sıra yabancı yatırımları da davet edeceğini belirtti. Kendisi bu girişimin Pakistan’ın yumuşak gücünü daha da geliştirmek için en iyi araç olduğunu söyledi.

Törenin sonunda konuklar yeni e-vize girişimi övgüyle karşıladı. Türkiye Parlamentosundaki Pakistan-Türkiye Dostluk Grubunun eski başkanı Burhan Kayatürk yeni girişim yoluyla Pakistan vizesi elde etmenin daha kolay olacağını söyledi. Kendisi iyimserlik göstererek Türkiye’den pek çok kişinin yeni uygulamayla birlikte Pakistan’ı ziyaret edeceğini ve kardeş ülke Pakistan’ın doğal güzelliklerinin ve geleneksel konukseverliğinin tadını çıkaracağını belirtti.

3 ay içerisinde Pakistan e-vize sistemine geçilmesi düşünülüyor.

Kaynak: DG