Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Georgina Sultanapulu, Trabzon’da Yunanistan’ın yeni vize ofisinin açılacağını duyurdu.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasını (TTSO) ziyaret eden Sultanapulu, Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, açılacak olan Trabzon Yunanistan vize başvuru ofisi hakkında konuştu. Sultanapulu, ziyarette ikili ticari ilişkileri görüşme fırsatı bulduklarını da belirterek, 15 Mart’tan itibaren konsolosluk vize ofisinin kentte hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

Trabzon’da yaşayan Türk ve Türkiye ikamet izni sahibi kişilerin vize işlemleri için artık İstanbul’a gitmek zorunda olmadığına da dikkat çeken Sultanapulu, “Amacımız ikili ticari ilişkileri geliştirmek, iş forumları yoluyla iki ülke iş insanlarını buluşturmak.” dedi.

Hacısalihoğlu ise Yunanistan’ın Xanthi ve Drama Ticaret ve Sanayi Odaları ile Çay Yolu adında ortak bir proje yürüttüklerine değinerek, iş insanlarının bir araya getirilerek Avrupa Birliği ülkelerinde ortak yatırımlara girmelerinin sağlanabileceğini belirtti.
Hacısalihoğlu, Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Georgina Sultanapulu’ya ziyaretinin anısına plaket takdim etti.

Kaynak: AA