ingiltere iş imkanı
ingiltere'de iş kurmak

Bilişim teknolojileri alanında öncü ülkelerden biri olan, İngiltere’de bilişim sektöründeki kendi işinizi kurabilir, yepyeni bir hayata başlayabilirsiniz. Tech Nation grubunun 2018 raporu verilerine göre, İngiltere’deki bilişim sektörünün değeri 184 milyar sterlin. Ayrıca İngiltere’de bilişim sektörü, diğer sektörlere oranla 2,5 kat daha fazla büyüme gösteriyor. Böylesine aktif bir pazarda kendinize yer açmak sanıldığı kadar zor değil.

İngiltere’de bilişim sektöründe iş kurmanın yolları‘nın başında bilindiği gibi Ankara Anlaşması geliyor. Zira Ankara Anlaşması sayesinde alınan bir vize ile bilişim sektörüyle alakalı bir girişiminizi İngiltere’ye taşıyabilirsiniz.  Bilişim sektörü ile hızlı büyüyen tasarım ve pazarlama alanlarında yaratacağınız kişisel markanız ile çalışmalarınızı kuracağınız şahıs şirketi ile yürütebilirsiniz. Ankara Anlaşması Freelance ve home office çalışmaya imkan tanıdığı için ofis kira ve diğer masraflar olmadan kar marjı en yüksek şekilde kendi işinizi geliştirebilirsiniz. Güncel verilere göre İngiltere’deki bilişim sektörü çalışanlarının yıllık ortalama kazançları 30.000 ila 40.000 sterlini buluyor. İngiltere kültürüne uyumlu tasarımlar geliştirebilir, o sektörde talep yaratabilirseniz belirtilen ücretlerin ücretlerin 2 ya da 3 katını kazanabiliyorsunuz. Grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı gibi sektörlerde elde edilecek kazanç tamamen kişisel yaratıcılığa, bilgi ve beceriyle doğru orantılı olarak artıyor.

Sermaye alt-üst limiti bulunmayan Ankara Antlaşması izni ile yapacağınız işe, maddi yeterliliklerinize ve kurmak istediğiniz işin yöntemine (iş yeri açmak, ortaklık kurmak vb.) göre sermayenizi  kendi uzun vaadeli çalışma planınıza göre kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Çalışma şeklinizi de evden (home office), mobil (freelance), şahıs şirketi kurarak veya var olan bir iş yerine ortak olarak, herhangi bir şirketi devralarak kendiniz belirleme hakkına sahip oluyorsunuz.

Kaynak: Webtekno